top of page
Modern Çok Katlı Binalar

Merhaba

Ben de sizden biriyim. Sektöre emek veren ama karşılığını alabildiğini düşünmeyen. Çok emek verip de takdir edildiğini hissedemeyen. Tesis yöneticiliği profesyonel bir meslek dalı olması gerekirken, bizim ülkemizde daha çok gönüllülük esasına dayalı yapılan bir iş gibi düşünülüyor, düşündürülüyor. Oysa bir çok KOBİ'den daha büyük bir organizasyonu ve bütçeyi yönetiyoruz. Çalışma ve yaşam alanlarının sağlıklı bir şekilde işletilmesi için kendi sağlığımızdan ödün vererek hizmet sunuyoruz. 

Bu nedenle artık başkaları değil, biz belirleyeceğiz bulunduğumuz yeri ve kendi DEĞERİMİZİ!

Biz, bizler;  yönetimin profesyonelleri olarak artık sektörde söz sahibi olma zamanımız geldi.

Dr. Aylin İLGEN

TESYÖN - Kurucu Başkanı

Neden TESYÖN?

Onca dernek varken neden bir dernek daha kuruldu?

Geniş bir kitleyi etkilemekte olan tesislerin yönetimini kapsayan çalışma alanları; uzun yıllar boyunca denetimden yoksun ve gözlerden uzak kalmıştır. Ancak ülkemizde toplu yapıların ve karma projelerin çoğalması ile profesyonel yönetim bir gereklilik haline gelmiş ve sektörel anlamda dikkat çekmeye başlamıştır. 2018 yılında bu alandaki ilk derneğin kurulmasının ardından birçok başka tesis yönetim derneği de kurulmuştur. Ancak bu derneklerin kurucuları ve üyelerinin çoğunluğu tüzel kişilerden oluşmaktadır.

Bizden olup bizi anlayan, yaşadığımız zorlukları paylaşan ve ortak deneyimlere sahip olduğumuz üyelerden oluşan bir dernek ihtiyacı bu şekilde ortaya çıkmış olup, elini taşın altına koymaya, en kıymetli varlığı olan zamanını bu yolda harcamaktan kaçınmayacak kişiler ile derneğimizin kuruluş işlemlerini başlatmış olduk.

Tesis yöneticileri olarak çalışma koşullarımızın iyileştirilmesi ve haklarımızın korunması birinci önceliğimiz iken aynı zamanda tüm meslektaşlarımızın sorunlarına çözüm üretme çabası ile birbirimize destek olmak için bir araya gelmiş bulunmaktayız. 

Her kesime hitap edebilmek ve işbirliği içerisinde olmak arzumuz ile sektöre ve bizlere katkısı göz ardı edilmeyecek olan firmalar ise onursal üyemiz olarak yanımızda yer almaktadırlar.

Bu yolda bize destek olan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.

TESYÖN

Uluslararası Tesis Yöneticileri Derneği

  • Siyah LinkedIn Simge
  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
bottom of page